- ДАБІ - https://dabi.gov.ua -

ДАБІ аналізує озвучену суб’єктами містобудування проблематику: вжито перші заходи реагування

З метою реагування на проблематику, яка була озвучена суб’єктами містобудування на нараді з Прем’єр-міністром України 17 січня 2020 року, в.о. Голови Держархбудінспекції Олена Костенко отримала пояснення від керівників територіальних органів ДАБІ у Сумській та Харківській областях. Для з’ясування всіх обставин їх було викликано до центрального апарату ДАБІ.

Зокрема, враховуючи наявність скарг на неналежну роботу Департаменту ДАБІ у Харківській області, Олена Костенко наголосила керівнику територіального органу на необхідності неухильного дотримання встановлених процедур при здійсненні дозвільних функцій, а саме на неприпустимості затягування строків розгляду дозвільних документів та надання необґрунтованих відмов. У іншому випадку будуть прийняті відповідні управлінські рішення.

По місту Суми було озвучено скарги на безпідставні відмови у прийнятті об’єкта в експлуатацію. При вивченні обставин, з’ясувалося, що дані дії вчинялися посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради.

Олена Костенко наголосила:

«Незважаючи на те, що зазначений орган контролю не підпорядкований Держархбудінспекції, але ситуація із порушенням вимог законодавства, в будь якому випадку, є неприпустимою. Тож Управління ДАБІ у Сумській області має перевірити діяльність місцевої інспекції та надати результати заходів нагляду для подальшого реагування. У разі виявлення порушень ДАБІ підніматиме питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності».

Крім того, керівникам територіальних органів ДАБІ Харківської та Сумської областей надано доручення організувати в регіонах відкритий діалог із суб’єктами містобудування для опрацювання наявної проблематики. Фактичну ж якість та формат змін у роботі цих двох структурних підрозділів в.о. Голови Держархбудінспекції Олена Костенко перевірить особисто – під час робочих поїздок у регіони та спілкування із учасниками будівельної галузі. За результатами таких зустрічей будуть прийняті відповідні кадрові рішення.