- ДАБІ - https://dabi.gov.ua -

ДАБІ довела правомірність накладення штрафу на забудовника в суді

Житомирський апеляційний адміністративний суд визнав правомірними дії Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області щодо накладення штрафу на забудовника.

Під час перевірки об’єкту «Будівництво станції технічного обслуговування автомобілів» за адресою: вул. Мікаберідзе, 2-А в с. Стрижівка Коростишівського району посадовими особами Інспекції було виявлено порушення містобудівного законодавства. Зокрема, в декларації про готовність об’єкта до експлуатації були вказані недостовірні дані. Окрім того, на будівництві не було забезпечене здійснення технічного огляду. На підставі вчинених порушень на замовника, ФОП Литвинчук М.В., було накладено штраф у розмірі 173,628 тис. грн.  Забудовник спробував оскаржити рішення ДАБІ у судовому порядку, однак остаточне рішення було прийняте на користь Інспекції.


Загалом в усіх регіонах України в січні-вересні 2016 р. Держархбудінспекція перевірила 18,1 тис. будівельних об’єктів та виявила 5,8 тис. порушень містобудівного законодавства, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року.