- ДАБІ - https://dabi.gov.ua -

Держархбудінспекція готова підтримувати кожного інвестора, що будує чесний бізнес в Україні, – Олексій Кудрявцев

Завдяки реформам у системі держархбудконтролю відбуваються незворотні зміни, що встановлюють чіткі та прозорі правила взаємодії з усіма учасниками будівельної галузі. І вже сьогодні ДАБІ готова стати бізнес-омбудсменом у сфері будівництва для кожного чесного інвестора. Про це заявив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев 2 листопада, перебуваючи з офіційним візитом на Чернігівщині.

cc7k0971 [1]

Під час робочої поїздки керівник Держархбудінспекції спільно з Головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем та народним депутатом Олександром Кодолою зустрілися із забудовниками та архітекторами регіону, головами міських рад, об’єднаних територіальних громад та райдержадміністрацій.

Зокрема, бізнес-середовище області цікавили питання змін у містобудівному законодавстві, реалізація на місцях ефективних механізмів для інвестиційної привабливості будівельної галузі, просторове плануванням територій Чернігівської області.

«Завдяки зрозумілим та прозорим правовим механізмам в будівельній сфері України за останні місяці виокремилося кілька позитивних тенденцій. По-перше, на ринку з’явилися нові інвестори малого і середнього сегменту. По-друге, менше стало самочинної забудови. По-третє, кількісна конкуренція поступово витісняє з галузі недобропорядних забудовників та аферистів», – підкреслив Олексій Кудрявцев.

cc7k0991 [2]

Позитивні результати від законодавчих змін у містобудуванні спостерігаються вже й у регіонах. Зросла кількість як нових об’єктів незначного класу наслідків, так і загальні обсяги будівництва. Так, за даними статистики, на Чернігівщині цей показник у 2017 році збільшився на 22,8%.

«Прийняття закону суттєво спростило життя і підприємцям, і звичайним громадянам. Дерегуляція, зокрема, спрощення дозвільної документації дає можливість розвитку для бізнесу, робить Україну більш привабливою для інвесторів», – зазначив народний депутат України Олександр Кодола.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев підтвердив, що малий і середній бізнес, який є основною рушійною силою будівельної галузі, відтепер практично немає відмов у будівництві (за останній місяць лише декілька відмов по всій країні). При цьому поменшало в рази незаконне будівництво:

«Сьогодні немає шансів для тих непорядних забудовників, які декларували одне, а будували інше».

2017_11_02_arhit_skver_onko_-12 [3]

Ще одним фактором інвестиційної привабливості регіонів стала децентралізація системи держархбудконтролю.

«З новими містобудівними повноваженнями значно розширилися можливості місцевих громад, у тому числі, в питаннях формування інвестиційної політики та стратегії свого краю. Адже бізнес завжди шукає зручні та прості умови для роботи. Ми зі свого боку, передаємо повноваження на місця, спрощуємо процедури та готові до співпраці, щоб інвестори безперешкодно заходили на український будівельний ринок», – підсумував Олексій Кудрявцев.

2017_11_02_arhit_skver_onko_-2 [4]

Нагадаємо, що рік тому Державна архітектурно-будівельна інспекція України ініціювала зміни до містобудівного законодавства. Так, за підсумками спільної роботи з Комітетом Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства з’явився Закон № 1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності». Саме в його положеннях закладено основні зміни, що вже сьогодні мають позитивні наслідки для будівельної галузі. Серед них – значне пожвавлення будівництва для малого та середнього бізнесу, зменшення появи нових самочинних будівництв та будівельних афер.