- ДАБІ - https://dabi.gov.ua -

Децентралізація державної політики – головне досягнення Асоціації міст України за чверть століття

50cd55da3fc9b00c5f50226c9e91d56e_1498816467_extra_large [1]

30 червня голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев взяв участь в урочистому заході з нагоди 25-річчя Асоціації міст України.

Святкова подія зібрала понад 800 представників місцевого врядування, зокрема, громад-членів Асоціації міст України.

Привітати організацію з визначною датою на свято завітав Президент України Петро Порошенко.

«Зараз – найкращий час для повної реалізації потенціалу кожного міста. Тому що в країні змінилася сама філософія ставлення до громади, до забезпечення її прав і реалізації можливостей», – наголосив Петро Порошенко.

Крім того, очільник держави відзначив значну роль Асоціації міст України в реалізації політики децентралізації, назвав представників громад-членів співавторами реформ, завдяки яким за три роки місцеві бюджети зросли на 100 млд. грн. і продовжують збільшуватися. Це кошти на ремонт доріг, будівництво нових шкіл, лікарень, освітлення вулиць, придбання комунального транспорту тощо.

«Дати ресурс громаді – значить зробити дуже добру інвестицію в майбутнє всієї країни. Бо сильна громада є сильна держава», – підсумував Президент.

Процес передачі повноважень на місця відбувається наразі й у системі держархбудконтролю. За останні три роки право самостійного контролювати будівництво отримали 74 місцеві громади. Серед них 20 обласних центрів: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєвєродонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький, Миколаїв.

«Новоутворені органи держарбудконтролю наділені правом здійснювати перевірки об’єктів будівництва, зупиняти незаконні роботи, притягувати порушників до відповідальності, а також реєструвати дозвільні документи. Для місцевої громади нові повноваження – це важелі в боротьбі з недобропорядними забудовниками, унеможливлення будівельних афер, забезпечення доступності адміністративних послуг для людей. І, відповідно, гарантія порядку в сфері будівництва кожного міста, кожної області та всієї України», – зазначив Олексій Кудрявцев.

До того ж, під час урочистостей були вручені державні нагороди, Почесні грамоти та відзнаки Уряду, цінні подарунки та подяки Голови Асоціації міст України. І відбулася презентація Стратегії розвитку Асоціації до 2022 року.