- ДАБІ - https://dabi.gov.ua -

Голова ДАБІ провів зустріч з членами Американської торговельної палати в Україні – Апостроф

У середу, 28 серпня пройшла зустріч голови ДАБІ України Сергія Кузьміна з представниками транснаціональних корпорацій у рамках платформи Американської торговельної палати. Темами зустрічі стали перспективи розвитку державного архітектурно-будівельного контролю в Україні, поліпшення інвестиційного клімату та сталий розвиток будівельної галузі. На зустрічі були окреслені найбільш проблемні питання держархбудконтролю та системні шляхи їх вирішення.

Про це повідомляє [1] прес-служба ДАБІ України.

Представники іноземного бізнесу з оптимізмом оцінили початок структурних реформ у ДАБІ України. Найбільш болючою точкою члени Американської торговельної палати в Україні назвали невмотивовані відмови у видачі дозвільної документації на об’єкти класів наслідків СС2 та СС3. Інвестори відмітили доцільність та своєчасність окремого доручення Сергія Кузьміна щодо заборони на непрозорі та вкрай формальні підстави для відмови у реєстрації.

Особливу увагу було приділено сфері ліцензування. Сергій Кузьмін та представники бізнесу дійшли консенсусу стосовно необхідності модернізації цієї функції ДАБІ. Сторони обговорили проблематику ліцензування нерезидентів. Сергій Кузьмін звернув увагу міжнародного бізнесу на необхідність змін на ринку експертних організацій. Некомпетентна та некоректна експертиза проектно-будівельної документації є одним з головних джерел владних зловживань. Голова ДАБІ наголосив на необхідності створення прозорої процедури скасування акредитації недоброчесних експертних організацій.

“Переконаний, Держархбудінспекція стане послідовним союзником Американської торговельної палати у досягненні спільних цілей заради сталого розвитку українського будівництва”, – резюмував Сергій Кузьмін.

Нагадаємо, голова ДАБІ Сергій Кузьмін дав доручення [2] керівникам територіальних органів взяти під особистий контроль дотримання строків внесення інформації, зазначеної у повідомленні про початок будівельних робіт, до Єдиного реєстру. Він звернув увагу, що в реєстрі мають бути дані про кожний такий отриманий Держархбудінспекцією документ – без будь-яких надуманих підстав для відмов у реєстрації.

Текст оригіналу читайте тут [3]