Нова форма ліцензії на господарську діяльність, пов’язану зі створенням об’єктів архітектури

Про нову форму ліцензії

Відповідно до Закону України від 02.03.2015 № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон № 222), ліцензія на провадження здобувачем ліцензії визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, оформлюється органом ліцензування в електронному вигляді (запис про рішення органу ліцензування щодо видачі ліцензії суб’єкту господарювання в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців). За бажанням здобувача ліцензії чи ліцензіата ліцензія (копія ліцензії) може бути видана органом ліцензування і на паперовому носії. Форму та зміст ліцензії визначає спеціально уповноважений орган з питань ліцензування.

На виконання Закону № 222 Мінекономрозвитку спільно з Державною регуляторною службою України видано наказ від 14.07.2015 № 781/38 «Про затвердження форми та змісту ліцензії» (затверджена форма ліцензії із змістом наведена нижче).

У той же час, як відомо, відповідно до Закону № 222 ліцензуванню підлягає господарська діяльність з будівництва об’єктів IV і V категорій складності – з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про архітектурну діяльність».

Частиною другою статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» визначено, що порядок ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури (далі – Порядок ліцензування), визначається Кабінетом Міністрів України. Зазначений Порядок ліцензування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 № 1396 (із змінами).

Порядком ліцензування, у тому числі, визначено зміст ліцензії на провадження будівельної діяльності, який в основному співпадає із затвердженим, але разом з тим містить деякі особливості.

Враховуючи зазначене, за усталеною практикою, друк ліцензій на здійснення господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності на паперових носіях має здійснюватися за формою і відповідно до параметрів, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної регуляторної служби України від 14 липня 2015 року № 781/38, але з врахуванням особливостей, визначених Порядком ліцензування.

Суб’єктам господарювання слід звернути увагу, що відповідно до статті 14 Закону № 222 ліцензія на паперовому носії видається лише за бажанням здобувача ліцензії чи ліцензіата, що очевидно має бути відображено у заяві про видачу ліцензії, як бажаний спосіб одержання документів.

Нова форма ліцензії на господарську діяльність, пов’язану зі створенням об’єктів архітектури

ПРОЗОРА ДАБІ - відкрита система розгляду дозвільних документів Детальніше
Hello. Add your message here.