- ДАБІ - https://dabi.gov.ua -

На Волині керівникам об’єднаних територіальних громад надали консультації з містобудівної проблематики

Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області відкрите до прозорого спілкування та надання професійної підтримки місцевим громадам. Про це сказав начальник Управління Іван Чуліпа під час навчального семінару для голів об’єднаних територіальних громад, що проходив у Луцьку.

У заході, що проходив під головування очільника Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка, також узяли участь директор Волинського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.

«Процес децентралізації та об’єднання територіальних громад вимагає нових підходів до організації роботи на місцях, зокрема у сфері містобудування. Безсумнівною і необхідною має бути, і зрештою, є зацікавленість громад в будівництві соціальних об’єктів та створенні якісної інфраструктури на власній території», – підкреслив начальник Управління Держархбудінспекції на Волині.

За його словами, за таких умов на перше місце виходить надання якісної консультативної допомоги органам місцевого самоврядування.

«Реалії сьогодення вимагають від ОТГ «крокувати в ногу» із законодавчими змінами в сфері містобудівної діяльності. І в даній ситуації Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області відкрите до прозорого спілкування та надання професійної підтримки», – додав він.

На семінарі керівникам об’єднаних територіальних громад також розповіли про основні законодавчі зміни в сфері містобудівної діяльності та про особливості здійснення дозвільних процедур у їхніх адміністративно-територіальних одиницях. На практиці ознайомили з варіантом подання дозвільних документів в електронному вигляді.

Наостанок надали відповіді на питання щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду під час проектування і отримання дозвільних документів, якості проектно-кошторисної документації на будівництво, особливостей проведення державної будівельної експертизи, переваг децентралізації системи держархбудконтролю та «будівельної амністії».