Олексій Кудрявцев: злагоджена робота усіх ланок держархбудконтролю – необхідний фактор інвестиційної привабливості будівельної галузі
18 липня Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев провів виробничу нараду з керівниками територіальних органів ДАБІ, у рамках якої підведено підсумки діяльності у першому півріччі поточного року.
«Центральний апарат, територіальні органи ДАБІ та новоутворені органи держархбудконтролю на місцях – всі ми робимо одну спільну справу, для того щоб покращити бізнес-клімат у регіонах та вивести будівельну галузь на якісно новий рівень розвитку. Адже Україна поступово, але впевнено змінюється, рухається вперед і стояти на місці ми не маємо права», – відзначив Олексій Кудрявцев.
Він наголосив, що ДАБІ надає місцевим інспекціям максимальну консультативну та методичну допомогу. В той же час, Держархбудінспекцією забезпечується і нагляд за діяльністю утворених у рамках децентралізації органів. Так, у січні-червні здійснено 26 планових та 59 позапланових перевірок.
В межах нагляду за діяльністю уповноважених органів містобудування та архітектури проведено 634 перевірки. За результатами таких заходів зупинено дію чи скасовано низку рішень, прийнятих об’єктами нагляду.
У рамках державного архітектурно-будівельного контролю здійснено понад 7,7 тис. перевірок об’єктів будівництва.
Проведено більше 1,3 тис. заходів контролю за ліцензіатами. З них 46% – у Києві та області, Дніпропетровській, Одеській, Харківській та Полтавській областях.
Крім того, у січні-червні Держархбудінспекцією опрацьовано на 18% більше, ніж у першому півріччі минулого року, документів декларативного та дозвільного характеру. Така тенденція пов’язана зі змінами у законодавстві та спрощенням процедур, у тому числі щодо початку будівництв об’єктів незначного класу наслідків (СС1), що зумовило зростання їх кількості по Україні.
.
Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, звернув увагу керівників територіальних органів на унеможливленні відмови чи повернень на доопрацювання дозвільних документів на будівництво об’єктів незначного класу наслідків (СС1):
«Сьогодні малий та середній бізнес є значною рушійною силою для розвитку галузі. Подавши документи особа, повинна вже на наступний день мати можливість почати будівництво. І ми повинні забезпечити ці умови організаційно та практично».
На завершення представники Національного антикорупційного бюро України та Міністерства внутрішніх справ провели для керівників територіальних органів Держархбудінспекції короткий тематичний семінар з питань запобігання корупції.