Олена Костенко: ДАБІ підтримує дерегуляцію в дорожньому будівництві
В.о. Голови Держархбудінспекції Олена Костенко підтримує заходи Кабміну спрямовані на ліквідацію бюрократії у сфері дорожнього будівництва
За словами Олени Костенко, скасування урядом обов’язкового отримання дозволу від ДАБІ про початок виконання будівельних робіт з капітального ремонту доріг загального користування – правильне та актуальне рішення.
«Я, як керівник ДАБІ, підтримую цей важливий крок! Цілком погоджуюся з Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком, що зайвої бюрократії в розбудові дорожньої інфраструктури нашої країни треба позбуватися. Я вже зазначала, що зараз ДАБІ має забагато системних недоліків в своїй структурі і функціоналі, які гальмують чимало процесів. Мої принципи щодо того, як ДАБІ має працювати з бізнесом – автоматизація та дерегуляція. Тому вдячна Кабміну за це рішення. І головне воно сприятиме тому, що Україна швидше отримає якісні дороги», – заявила очільниця ДАБІ.
![]()
На думку Олени Костенко, важливим моментом в рішенні Уряду є те, що для підрядників не тільки спрощується процедура, а й на них покладається певна відповідальність.
«Глава Кабміну спеціально зазначив: єдина умова — це належна якість будівельних робіт, контроль має здійснюватися обов’язково залученим незалежним інженером-консультантом, а будівельні роботи на період будівництва та гарантійного строку якості робіт мають бути застраховані. Це світова практика, яка покращує якість, прискорює будівництво та унеможливлює надмірне витрачання коштів»,- наголосила Олена Костенко.
Зазначимо, що сьогодні Уряд ухвалив рішення скасувати обов’язкове отримання дозволу від Державної архітектурно-будівельної інспекції про початок виконання робіт з капітального ремонту доріг загального користування.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
«Уряд започатковує експериментальний проект — скасовуємо обов’язкове отримання дозволу від Державної архітектурно-будівельної інспекції про початок виконання робіт з капітального ремонту доріг загального користування. Скасування цієї однієї норми скоротить процедуру оформлення документів приблизно на 3-5 місяців», – повідомив Олексій Гончарук.
Експеримент триватиме до 1 січня 2022 року.
Раніше Олена Костенко повідомляла, що ДАБІ визначає одним зі своїх пріоритетів надання фахової допомоги у розбудові дорожньої інфраструктури. У січні поточного року ДАБІ вже видала 5 дозволів та 9 сертифікатів на капітальне будівництво та реконструкцію доріг.
Відсьогодні можна починати реконструкцію чотирьох окремих ділянок автомобільної дороги Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.