- ДАБІ - https://dabi.gov.ua -

Пожежа в Одесі: складський комплекс використовувався як готель

Від імені Державної архітектурно-будівельної інспекції України висловлюємо найглибші співчуття родичам та близьким загиблих в пожежі, що сталася в приміщенні готелю «Токіо Стар» 17 серпня. Вічна пам’ять!

Власники нежитлових приміщень за вул. Водопровідною, 1-А в Одесі (приміщення готелю «Токіо Стар») не мали ніяких дозвільних документів на реконструкцію готелю чи іншого об’єкту розміщення. З 2010 року до органів архітектурно-будівельного контролю в Одеській області не надходило жодних документів щодо реконструкції об’єкту за вказаною адресою під готельні приміщення.

Упродовж 2011-2014 років Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області були зареєстровані наступні документи декларативного характеру:

Чому недостовірне декларування стало можливим?

З 2011 року і до 10 червня 2017 в Україні діяв декларативний принцип отримання права на виконання будівельних робіт на об’єктах, що належали до I-III категорій складності. Це означає, що відповідальність за достовірність даних лежить на замовнику будівництва чи реконструкції. У 2011 році нормативна база для здійснення перевірок об’єктів І-ІІІ категорії складності була відсутня. Орган державного архітектурно-будівельного контролю лише перевіряв повноту даних, зазначених у декларації, та вносив цю інформацію до реєстру. Проте зазначимо, що в 2011 році нормативної бази навіть для перевірки повноти даних в декларації також не існувало.