Публічність та відкритість повинні стати єдиною формою взаємодії ДАБІ з громадянами та бізнесом, – Олексій Кудрявцев
19 квітня під час виробничої наради підбито підсумки І кварталу 2018 року за основними напрямками діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Так, головними здобутками реформи дозвільної системи стало збільшення зареєстрованих документів дозвільного та декларативного характеру в І кварталі 2018 року. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року на 30% зросла кількість поданих повідомлень, у 4 рази – зареєстрованих дозволів та у 7 разів – сертифікатів.
«Люди вже відчули зміни в сфері будівництва, але ще треба працювати. Від нашої роботи сьогодні залежить, чи створюватимуться завтра нові робочі місця, чи будуть будівництва безпечними, чи заходитимуть в українську економіку іноземні інвестори. Ми взяли гарний темп і наразі маємо системно впроваджувати реформи, які ініціюють Президент та Уряд», – сказав Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.
Учасники обговорили також нюанси роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції України по наповненню і вдосконаленню модулю планування заходів державного нагляду (контролю) у рамках Меморандуму про співпрацю з BRDO. До онлайн системи вже підключено всі 24 територіальних органи ДАБІ та опубліковано 3 728 записів про заплановані заходи державного архітектурно-будівельного контролю на цей рік.
У той же час, Голова Держархбудінспекції наголосив на необхідності посилення комунікативної роботи з усіма учасниками містобудівного процесу:
«Моя позиція, щоб сьогодні ДАБІ ставала ближче до забудовників, до людей і штамп про каральний орган відійшов у небуття. Публічність, відкритість та консультативно-адміністративна робота мають стати єдиною можливою формою взаємодії як з громадянами, так і з бізнесом, зокрема, в регіонах».
За його словами, у 2018 році ДАБІ запровадила новий механізм публічної роботи як наради в регіонах з бізнесом та інвесторами. Його мета налагодити ефективну співпрацю на місцях, щоб унеможливити корупційні ризики в будівництві та створити умови для розвитку будівельної галузі в областях.
«Наш позитивний імідж – це можливість отримати кредит довіри від громадян та бізнесу. Щоб вони більше не шукали обхідних шляхів для вирішення своїх питань через посередницькі організації, а напряму зверталися до Держархбудінспекції та її територіальних органів. А також це поштовх для розвитку регіонів завдяки залученню нових іноземних та українських інвесторів, що дасть потенціал для розвитку економіки нашої держави, бо саме будівельна галузь рухає країну вперед!», – підсумував Олексій Кудрявцев.